Sign In

O nás

O nás

Jsem Fíla a projekt Bivakuj.cz je jedním z mých splněných snů. Rád cestuju, poznávám nová a zajímavá místa a stále další hledám. Čerpám energii z přírody, kterou chráním a snažím se být její součástí. 

Bohužel každé místo někomu patří a vždy existuje někdo, kdo vás může při parkování či bivakování vyrušit a poslat pryč. Tedy, když se nechcete tlačit v kempu. Hledal jsem na webu, zda existuje nějaká mapa míst, kde se dá oficiálně přespat a ještě by to bylo cenově dostupné. Moc jsem toho nenašel, tak jsem se rozhodl pro bivakuj.cz.

Místa na bivakuj.cz jsou schválena majitelem a tak je ke svobodnému cestování zase o trochu blíže. Cena je stejná u všech míst, tak si nemusíte lámat hlavu, kde je to levnější. 

Pojďme si společně plnit sny v podobě objevování nových míst a sbírání zážitků. Ty nám nikdo nevezme. 

Jdeš do toho? MAPA MÍST

 

Jaká jsou pravidla bivakování?

Při společném záměru jsou třeba pravidla. Každý člověk dokáže pochopit, co je za hranou, pro ostatní nebo pro připomenutí máme kodex. Bivakuj.cz je spojeno s přírodou a tak to i bude. Kdo tyto podmínky nedokáže dodržet, tak se do naší skupiny nehodí a bude ji muset opustit.

Nehledej komfort: Bivakuj.cz znamená splynutí s přírodou a okolím. Nechceme tvořit co neobsáhlejší služby, ale najít nerušené místo propojené s přežitím v přírodě.

Příroda je jen jedna: Dodržuj pravidla pohybu v přírodě v dané lokalitě. Na místě, kde přebýváš, se chovej ohleduplně k fauně i floře a celému svému okolí. 

Toaleta: Nebudeš nikde na pozemku vylévat obsah chemického WC. Pouze po dohodě s majitelem na místo k tomu určené. To platí i pro odpadní vodu.

Slušnost a pokora: Sousedé nejsou nepřátelé, ale lidé, kteří s námi žijí. Chovej se slušně a s pokorou. Pozdravem nezarmoutíš a úsměv zahřeje.

Klid a mír: Chovej se tiše a nedávej o sobě vědět hlasitým vyjadřováním ani rádiem na plné kule. Dodržuj danou kapacitu místa. Nesdružuj více lidí za účelem hromadné akce jakéhokoliv charakteru. Sousedé chtějí svůj klid a ty určitě taky.

Co si přineseš, to si i odneseš: Když si dokážeš věci přinést, tak si určitě dokážeš i odnést obaly na místa k tomu určená. Zanech místo bez odpadků a třiď do kontejnerů.

Oheň je nebezpečný: Pálit otevřený oheň smíš jen se souhlasem majitele pozemku, na určeném místě ve vzdálenosti 50 m od lesní plochy či jiné plochy, která by mohla vzplát. Tehdy, kdy příslušné místní orgány nezakazují pálení otevřeného ohně v lokalitě. Vždy se informuj, zda je oheň povolen. Škody vzniklé požárem jsou fatální. 

Démon alkohol: Večer šohaj, ráno šohaj. Alkohol dělá divy, proto pij s mírou. Každý si někdy rád zabéká, ale nemusí o tom vědět celé okolí. Sousedé si chtějí odpočinout a příroda na tebe také není moc zvědavá. Při stížnostech nám nebude dělat problém vyloučit jak tebe, tak majitele pozemku z Bivakuj.cz!

Fair play: Pořádek dělá přátele. Obcházení pevně daných pravidel není slušné a určitě by to nikoho nenapadlo. Pokud se zjistí, že pravidla porušíš, smažeme tě z Bivakuj.cz!