Sign In

FAQ

Kde a jak přenocovat. Rozdělení do kategorií?

Spaní pod širákem (Bivak): K přenocování nepotřebuješ skoro nic. Tedy maximálně karimatku a spacák a v případě nouze žďárák. Na místě najdeš jenom cedulku s označením místa.

Nouzové nocoviště: K dispozici je v případě nouze přístřešek. Jinak platí vše jako u bivaku. 

Stanování: K dispozici je místo, které je určeno k postavení stanu. Není vždy zajištěn suchý záchod. Místo může být např. uprostřed lesa. 

Obytná vestavba: Auto do velikosti 6m. Místa jsou vyzkoušené multivanem  s náhonem na přední kola. 

Osobní auto: Každé osobní auto jsem zajete i velikosti multivan. 

Střešní stan: Auto do velikosti 6m. Místa jsou vyzkoušené multivanem se stanem s náhonem na přední kola. 

Offroad (4×4): Čeká tě horší příjezdová cesta a trochu dobrodružství při hledání místa.

Obytný vůz nad 6m: Vybrána je dobrá příjezdová cesta a přespíš za využití svého bydlíku. 

Auto s mini přívěsem: Tady tě čeká dobrá příjezdová cesta a využití spaní ve svém obytňáku, pro který budeš mít dost místa

Jak na bivakování

Na úvodní straně zadej do vyhledávače, jaké přespání hledáš a najdi rychle a jednoduše ideální místečko podle umístění v ČR. Můžeš si pomoci i ikonkami pod vyhledávačem, které značí využití lokality. Vyber si své místo z nabízeného seznamu, nebo najeď na mapu míst. Rozkliknutím odkazu se představí bivakovací místo v celé své kráse. Je to ono? Na řadě je jednoduchá registrace, ale jen jednou. Pak už budeš využívat svůj účet a po přihlášení se ti zobrazí tvoje uskutečněná přespání a další podrobnosti.

Pro koho je bivakuj.cz?

Pro turisty, dobrodruhy a lovce zážitků, kteří neočekávají hotel, ale místo v přírodě ve vlastním příbytku. Mají rádi soukromí a vlastní klid. Spaní pod širákem, stan či obytné auto, každý si skrz nás své místečko najde.

Rezervace místa

Místa jsou předem ohodnocena. Když nejde místo rezervovat je zdarma nebo po domluvě s majitel. Při rezervaci můžeš zvolit i více bivaků, stanů, aut či přívěsů nebo to nakombinovat podle nastavení pozemku. Důležité je, že rezervaci může dělat pouze jeden uživatel a tedy využit pozemek pouze pro sebe, nebo pro svoje blízké. Nemůže se tedy stát, že dorazíte na místo a nebudete vědět, kdo tam bude s vámi. 

Kolik kaček zaplatím a jaká je kapacita místa?

Po konzultaci vlastníka pozemku a Bivakuj.cz je určena cena. Ta je tedy různá, dle lokality. Snažíme se ale, aby byla místa finančně dostupná pro všechny.

Platíte vždy za celé místo, které je v popisu. Cena se udává podle toho v čem přespíte. Tedy když dorazíte jen s batohem a karimatkou volíte bivak. Když dorazíte autem a budete spát ve stanu, tak si rezervujete stan. Když dorazíte obytným autem, tak rezervujete obytné auto (přívěs). Pak stačí určit počet příbytků na daném místě či osob při bivaku a vygeneruje se vám cena. Samozřejmě každé místo neumožňuje všechny druhy přespání.

 Osoby jsou omezeny na místě podle toho, v čem nebo jak dorazíte. Bivak je omezen počtem osob na bivak v popisu místa. Když dorazíte autem, tak je kapacita omezena počtem míst v autě (tedy max, 9 osob na auto).

 

Kdy mohu dorazit na místo u míst s povinnou rezervací?

Vždy platí v den rezervace od 14:00 příjezd (příchod) do 13:00 odjezd (odchod). Když máš místo zaplacené, tak můžeš dorazit kdykoliv v tomto rozmezí.

Jaká jsou pravidla bivakuj.cz?

Při společném záměru jsou třeba pravidla. Každý člověk dokáže pochopit, co je za hranou, pro ostatní nebo pro připomenutí máme kodex. Bivakuj.cz je spojeno s přírodou a tak to i bude. Kdo tyto podmínky nedokáže dodržet, tak se do naší skupiny nehodí a bude ji muset opustit.

Nehledej komfort: Bivakuj.cz znamená splynutí s přírodou a okolím. Nechceme tvořit co neobsáhlejší služby, ale najít nerušené místo propojené s přežitím v přírodě.

Příroda je jen jedna: Dodržuj pravidla pohybu v přírodě v dané lokalitě. Na místě, kde přebýváš, se chovej ohleduplně k fauně i floře a celému svému okolí. 

Toaleta: Nebudeš nikde na pozemku vylévat obsah chemického WC. Pouze po dohodě s majitelem na místo k tomu určené. To platí i pro odpadní vodu.

Slušnost a pokora: Sousedé nejsou nepřátelé, ale lidé, kteří s námi žijí. Chovej se slušně a s pokorou. Pozdravem nezarmoutíš a úsměv zahřeje.

Klid a mír: Chovej se tiše a nedávej o sobě vědět hlasitým vyjadřováním ani rádiem na plné kule. Dodržuj danou kapacitu místa. Nesdružuj více lidí za účelem hromadné akce jakéhokoliv charakteru. Sousedé chtějí svůj klid a ty určitě taky.

Co si přineseš, to si i odneseš: Když si dokážeš věci přinést, tak si určitě dokážeš i odnést obaly na místa k tomu určená. Zanech místo bez odpadků a třiď do kontejnerů.

Oheň je nebezpečný: Pálit otevřený oheň smíš jen se souhlasem majitele pozemku, na určeném místě ve vzdálenosti 50 m od lesní plochy či jiné plochy, která by mohla vzplát. Tehdy, kdy příslušné místní orgány nezakazují pálení otevřeného ohně v lokalitě. Vždy se informuj, zda je oheň povolen. Škody vzniklé požárem jsou fatální. 

Démon alkohol: Večer šohaj, ráno šohaj. Alkohol dělá divy, proto pij s mírou. Každý si někdy rád zabéká, ale nemusí o tom vědět celé okolí. Sousedé si chtějí odpočinout a příroda na tebe také není moc zvědavá. Při stížnostech nám nebude dělat problém vyloučit jak tebe, tak majitele pozemku z Bivakuj.cz!

Fair play: Pořádek dělá přátele. Obcházení pevně daných pravidel není slušné a určitě by to nikoho nenapadlo. Pokud se zjistí, že pravidla porušíš, smažeme tě z Bivakuj.cz!

Storno podmínky a pojištění?

Čím více času, tím více váhání. Tak to prostě je. Ale alespoň se donutíš vyrazit za každého počasí i situace. 7 dní před pobytem vracíme 20 %, 6 dní a méně už 0 %. Neboj se a jeď. Nebo pošli známé.

Na pronajatém pozemku majitel ani bivakuj.cz nesjednává žádné pojištění. Tedy nájemce je na pozemku na vlastní nebezpečí a při případném problému řeší vše sám. 

Za co vlastně platím?

Bohužel příroda už nepatří všem. Když chceš složit hlavu a v klidu se vyspat, měl by o tom vědět i vlastník pozemku. Naše místa garantují, že se nemusíš strachovat, že tě někdo překvapí a budeš se muset přesouvat. A to je pocit k nezaplacení.

Poměr cena a služba

Až vyzkoušíš, tak pochopíš. Být někde sám nebo jen s přáteli a užívat si přírodu na místě, které ti někdo poskytnul za stejným účelem a na které se třeba jen tak nedostaneš? Nemůže být nic lepšího.

Placení a kontakt

Platby přijímáme pouze on-line platební kartou. Po zaplacení pošleme tobě i majiteli pozemku e-mail s informacemi, které jsou potřebné k oboustranné kontrole.

Jak funguje platební brána?

Po vybrání místa k přespání stačí použít platební bránu ComGate a proběhne bezpečná platba.

WC, voda, elektřina

Vše je označeno v popisu pozemku. Hlavním cílem je najít místa, která jsou na hezkém místě a tam jsou většinou hůře přístupné vodní zdroje, elektřina a toaleta s přívodem vody. Místa Bivakuj.cz souzní se soužitím s přírodou a počítají s přizpůsobením se každého danému místu.

Co je povoleno a zakázáno?

Na každém místě se hnedka dozvíš, co je povoleno. Nakonec zjistíš, že tě občas malý zákaz posune dál v souznění s přírodou a čím méně se budeš spoléhat na technologie a služby, tím více si užiješ přírodu.

Kontakt a adresa na pozemek

Veškeré informace o majiteli a pozemku jsou v popisu vybraného místa při rezervaci.