Sign In

FAQ

Jak na bivakování

Na úvodní straně zadej do vyhledávače, jaké přespání hledáš a najdi rychle a jednoduše ideální místečko podle umístění v ČR. Můžeš si pomoci i ikonkami pod vyhledávačem, které značí využití lokality. Vyber si své místo z nabízeného seznamu, nebo najeď na mapu míst. Rozkliknutím odkazu se představí bivakovací místo v celé své kráse. Je to ono? Na řadě je jednoduchá registrace, ale jen jednou. Pak už budeš využívat svůj účet a po přihlášení se ti zobrazí tvoje uskutečněná přespání a další podrobnosti.

Pro koho je bivakuj.cz?

Pro turisty, dobrodruhy a lovce zážitků, kteří neočekávají hotel, ale místo v přírodě ve vlastním příbytku. Mají rádi soukromí a vlastní klid. Spaní pod širákem, stan či obytné auto, každý si skrz nás své místečko najde.

Rezervace místa

Při rezervaci můžeš zvolit i více bivaků, stanů, aut či přívěsů nebo to nakombinovat podle nastavení pozemku. Důležité je, že rezervaci může dělat pouze jeden uživatel a tedy využit pozemek pouze pro sebe, nebo pro svoje blízké. Nemůže se tedy stát, že dorazíte na míso a nebudete vědět, kdo tam bude s vámi. 

Kolik kaček zaplatím a jaká je kapacita místa?

Po konzultaci vlastníka pozemku a Bivakuj.cz je určena cena. Ta je tedy různá, dle lokality. Snažíme se ale, aby byla místa finančně dostupná pro všechny.

Platíte vždy za celé místo, které je v popisu. Cena se udává podle toho v čem přespíte. Tedy když dorazíte jen s batohem a karimatkou volíte bivak. Když dorazíte autem a budete spát ve stanu, tak si rezervujete stan. Když dorazíte obytným autem, tak rezervujete obytné auto (přívěs). Pak stačí určit počet příbytků na daném místě či osob při bivaku a vygeneruje se vám cena. Samozřejmě každé místo neumožňuje všechny druhy přespání.

 Osoby jsou omezeny na místě podle toho, v čem nebo jak dorazíte. Bivak je omezen počtem osob na bivak v popisu místa. Když dorazíte autem, tak je kapacita omezena počtem míst v autě (tedy max, 9 osob na auto).

 

Kdy mohu dorazit na místo?

Vždy platí v den rezervace od 14:00 příjezd (příchod) do 13:00 odjezd (odchod). Když máš místo zaplacené, tak můžeš dorazit kdykoliv v tomto rozmezí.

Jaká jsou pravidla bivakuj.cz?

Při společném záměru jsou třeba pravidla. Každý člověk dokáže pochopit, co je za hranou, pro ostatní nebo pro připomenutí máme kodex. Bivakuj.cz je spojeno s přírodou a tak to i bude. Kdo tyto podmínky nedokáže dodržet, tak se do naší skupiny nehodí a bude ji muset opustit.

Nehledej komfort: Bivakuj.cz znamená splynutí s přírodou a okolím. Nechceme tvořit co neobsáhlejší služby, ale najít nerušené místo propojené s přežitím v přírodě.

Příroda je jen jedna: Dodržuj pravidla pohybu v přírodě v dané lokalitě. Na místě, kde přebýváš, se chovej ohleduplně k fauně i floře a celému svému okolí. 

Toaleta: Nebudeš nikde na pozemku vylévat obsah chemického WC. Pouze po dohodě s majitelem na místo k tomu určené. To platí i pro odpadní vodu.

Slušnost a pokora: Sousedé nejsou nepřátelé, ale lidé, kteří s námi žijí. Chovej se slušně a s pokorou. Pozdravem nezarmoutíš a úsměv zahřeje.

Klid a mír: Chovej se tiše a nedávej o sobě vědět hlasitým vyjadřováním ani rádiem na plné kule. Dodržuj danou kapacitu místa. Nesdružuj více lidí za účelem hromadné akce jakéhokoliv charakteru. Sousedé chtějí svůj klid a ty určitě taky.

Co si přineseš, to si i odneseš: Když si dokážeš věci přinést, tak si určitě dokážeš i odnést obaly na místa k tomu určená. Zanech místo bez odpadků a třiď do kontejnerů.

Oheň je nebezpečný: Pálit otevřený oheň smíš jen se souhlasem majitele pozemku, na určeném místě ve vzdálenosti 50 m od lesní plochy či jiné plochy, která by mohla vzplát. Tehdy, kdy příslušné místní orgány nezakazují pálení otevřeného ohně v lokalitě. Vždy se informuj, zda je oheň povolen. Škody vzniklé požárem jsou fatální. 

Démon alkohol: Večer šohaj, ráno šohaj. Alkohol dělá divy, proto pij s mírou. Každý si někdy rád zabéká, ale nemusí o tom vědět celé okolí. Sousedé si chtějí odpočinout a příroda na tebe také není moc zvědavá. Při stížnostech nám nebude dělat problém vyloučit jak tebe, tak majitele pozemku z Bivakuj.cz!

Fair play: Pořádek dělá přátele. Obcházení pevně daných pravidel není slušné a určitě by to nikoho nenapadlo. Pokud se zjistí, že pravidla porušíš, smažeme tě z Bivakuj.cz!

Storno podmínky a pojištění?

Čím více času, tím více váhání. Tak to prostě je. Ale alespoň se donutíš vyrazit za každého počasí i situace. 7 dní před pobytem vracíme 20 %, 6 dní a méně už 0 %. Neboj se a jeď. Nebo pošli známé.

Na pronajatém pozemku majitel ani bivakuj.cz nesjednává žádné pojištění. Tedy nájemce je na pozemku na vlastní nebezpečí a při případném problému řeší vše sám. 

Za co vlastně platím?

Bohužel příroda už nepatří všem. Když chceš složit hlavu a v klidu se vyspat, měl by o tom vědět i vlastník pozemku. Naše místa garantují, že se nemusíš strachovat, že tě někdo překvapí a budeš se muset přesouvat. A to je pocit k nezaplacení.

Poměr cena a služba

Až vyzkoušíš, tak pochopíš. Být někde sám nebo jen s přáteli a užívat si přírodu na místě, které ti někdo poskytnul za stejným účelem a na které se třeba jen tak nedostaneš? Nemůže být nic lepšího.

Placení a kontakt

Platby přijímáme pouze on-line platební kartou. Po zaplacení pošleme tobě i majiteli pozemku e-mail s informacemi, které jsou potřebné k oboustranné kontrole.

Jak funguje platební brána?

Po vybrání místa k přespání stačí použít platební bránu ComGate a proběhne bezpečná platba.

WC, voda, elektřina

Vše je označeno v popisu pozemku. Hlavním cílem je najít místa, která jsou na hezkém místě a tam jsou většinou hůře přístupné vodní zdroje, elektřina a toaleta s přívodem vody. Místa Bivakuj.cz souzní se soužitím s přírodou a počítají s přizpůsobením se každého danému místu.

Co je povoleno a zakázáno?

Na každém místě se hnedka dozvíš, co je povoleno. Nakonec zjistíš, že tě občas malý zákaz posune dál v souznění s přírodou a čím méně se budeš spoléhat na technologie a služby, tím více si užiješ přírodu.

Kontakt a adresa na pozemek

Veškeré informace o majiteli a pozemku jsou v popisu vybraného místa při rezervaci. 

Kde a jak přenocovat?

Bivakování (spaní pod širákem): K přenocování nepotřebuješ skoro nic. Tedy maximálně karimatku a spacák a v případě nouze žďárák.

Táboření (celta, hamaka, stan): K přenocování už toho potřebuješ víc. Upevnění provazu na strom na napnutí celty nebo zavěšení hamaky, či postavení celty nebo stanu v prostoru. 

Offroad (4×4): Čeká tě horší příjezdová cesta a trochu dobrodružství při hledání místa.

Obytné auto: Vybrána je dobrá příjezdová cesta a přespíš za využití svého bydlíku. 

Karavan / obytný přívěs: Tady tě čeká dobrá příjezdová cesta a využití spaní ve svém obytňáku, pro který budeš mít dost místa.